erotik film - erotik film
betine


6,365 Görüntülenme
mostbet betine
Karanlıktan Aydınlığa Türkçe Dublaj izle
6.6 IMDB Puanı

Karanlıktan Aydınlığa Türkçe Dublaj izle

(Post Tenebras Lux)
Yönetmen
Senaryo Carlos Reygadas
Ödüller 6 ödül & 7 Adaylık.
Juan ve şehirli ailesi, Meksika´nın yemyeşil taşrasında bir ev kurarak her şeyden uzakta hayatın tadını ve çilesini yaşamaya başlar. Kimse bu iki değişik dünyanın birbirini tamamladığından mı yoksa birbirini yok etmeye mi çalıştığından güvenilir değildir. İzleyiciyi ve eleştirmenleri ikiye bölen bu zorlayıcı ve iddialı film her izleyenin değişik yorumlayacağı "dışavurumcu bir tablo" gibi kurgulanarak çekilmiş.

Reygadas’ın yürekli, hür ve müdanasız sinemasının en yenilikçi örneklerinden biri olan film, hususi mercek kullanımlarıyla ara sıra arafa açılan bir kapı inşa ediyor, ara sıra de şok edici resim tercihleriyle sanki cehennemi yaşatıyor! Zorlayıcı ve irkiltici atmosferiyle dışavurumcu bir tablo tesiri yaratan, şok edici bitiş sahnesiyle de Cannes’da izleyiciyi ikiye bölüp yuhalamalar ve alkışlar arasında artan film, ülkemizde 32. İstanbul Film Festivali kapsamında “Karanlıktan Aydınlığa izle” adıyla gösterildi.

Yönetmenliğini Carlos Reygadas yapmış olduğu sinema filminde, iki farklı ailenin Meksika´nın yemyeşil bir kasabasında yollarının kesişmesi ile yaşanan faklı ve bir o kadar da etkileyici yaşamları ele alınmıştır.İzleyiciyi ve eleştirmenleri ikiye bölen yapımda keyifli seyirler dileriz.