erotik film - erotik film - erotik film


503 Görüntülenme
mostbet
Charlie’nin Çikolata Fabrikası izle
6.6 IMDB Puanı

Charlie’nin Çikolata Fabrikası izle

(Charlie and the Chocolate Factory)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros., Zanuck Company, Village Roadshow Pictures, Plan B Films
  • Film Süresi 115 dakika
Yönetmen
Senaryo Roald Dahl, John August
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 15 ödül & 51 adaylık.
Ünlü yazar Tim Burton’ın Roald Dahl’ın dünyaca meşhur “Willy Wonka’nın Çikolata Fabrikası” kitabından uyarladığı filmin olağanüstü canlı bir resim dünyası var. Sırf bu özelliği ile dahi alaka alımlı ve ilk uyarlamasına bu türlü bir avantaj sağlıyor.

Anne babası ve onların ihtiyar ana babalarıyla yaşam sürdüren yoksul çocuk Charlie dünyada en sevdiği şey olan çikolatayı yalnızca doğumgünlerinde yiyebilmektedir. Yakınlarında bulunan, ülkenin ve dünyanın en meşhur çikolata fabrikasının acayip sahibi Willy Wonka’nın yaptığı bir ilan, tüm dünya çocukları gibi Charlie’yi de heyecanlandırır.

Duyuruya göre 5 talihli çocuk, bir velisiyle beraber Willy Wonka’nın meşhur çikolata fabrikasını gezmeye hak kazanacaktır. Tek yapmaları gereken, yalnızca beş çikolata paketine saklanmış olan “altın bilet”lerden birini bulmaktır. Bir mucize eseri bu biletlerden biri Charlie’nin sokakta bulduğu bir para karşılığı aldığı çikolatadan menfaat. Böylece başka 4 çocukla beraber Willy Wonka’nın kılavuzluğunda çikolata fabrikasını gezmeye hak kazanır. Gezi esnasında şayet her birinin ailesel nedenlerle problemleri olan başka dört çocuk arasından Charlie’nin hususi bir çocuk olduğunu, bizzat de problemli bir çocukluk yaşam sürdüren Willy Wonka  keşfedecektir.

Charlie’nin tüm hoş özellikleri, başka çocukların olanca huysuzlukları, açgözlülükleri ve sabırsızlarıyla çatışmakta. Bu anlamda çocuklar için hem hayali, rengarenk bir dünyanın kapısını aralıyor film üstelik Charlie’yle şirin ve iyi cesaretli bir rol model sunuyor çocuklara.

Günün nihayetinde Charlie’yi büyük bir beklenilmeyen beklemektedir. Hikayenin en mühim ilişkiyi tevazu sahibi, sabırlı, durgun ve iyi bir ademoğlu olmanın güzelliğini vurgulamaktadır.

2005 yapımı Macera ve Aile filmleri türünde yer alan 6.6 IMDB puanına sahip filmin yönetmen koltuğunda ünlü isim Tim Burton oturuyor.

Resimler 2